האזינו: האזרח צודרוב והשפנפן – האנתולוגיה

40 קטעים בהשמעת בכורה אינטרנטית

פורסם ביום ראשון, 08 בדצמבר 2013

מתי בפעם האחרונה שמעתם את האזרח צודרוב והשפנפן? למי שלא מכיר, מדובר בצמד מוזיקלי שפעל בעשור הקודם והקפיא פעילות לפני בערך ארבע שנים. לתקופה מסוימת אפילו הייתי המנהל שלהם, קבעתי להם הופעות וניסיתי לעניין תקשורת ויחסי ציבור. יחד הגענו להישגים מינוריים (יחסית לצמד אינדי ישראלי כמובן) כמו אירוח בפסטיבלי אינדינגב ופולקלה, פוסט באיזה בלוג, אירוח בקול הקמפוס (לפני שהתחלתי לשדר שם). לא יותר מזה. הרבה מאזינים חשבו שמדובר בבדיחה אבל האמת היא שבמוזיקה שלהם – למרות השירים הקצרים – היה יותר עומק ממה שנדמה בשמיעה ראשונה.

לפני חודשיים בערך עשיתי סדר בדיסקים שלי וגיליתי שיש בידי לא מעט הקלטות שלהם שמן הסתם מעולם לא ראו אור. כשהצעתי להם להעלות אותן לרשת, להפתעתי הם הסכימו. בהתחלה היו דיבורים על השקה חגיגית, אולי הופעת איחוד, אולי איזה אייטם באיזה אתר. אבל כמו רגעים רבים בהיסטוריה של הצמד, גם זה התמוסס. אבל הבנדקמפ באוויר. כבר חודשיים. ויש בו 40 קטעים. ואני אוהב את כולם. 31 שירים מהווים את האנתולוגיה הרשמית והם כוללים גרסאות מוקלטות לכל השירים האהובים, חלקם היו "להיטים" בהופעות (כמו "לסבית", "ז'אן פול", "דו פרצופי"), אבל אני מאמין שרוב השירים יהיו חדשים לרובכם. עוד תשע שירים הם מ"אלבום הבונוס" בהם אפשר למצוא קטעים של "סבתא שמאלה מתקדמת" (הרכב האלטר-אגו של האזרח והשפנפן) וגרסאות אלטרנטיביות לשירים אהובים (למרות שבעצם כל הגרסאות הן אלטרנטיביות).

אז רגע לפני שהאלבום חוזר לטבוע בים האינפורמציה של האינטרנט. אני נותן לו חיים קצרים בדמות פוסט בבלוג ושיתוף צנוע בפייסבוק, כך שלפחות החברים שלי ייהנו מהיצירה, שגם אם לא כתבתי אותה בעצמי, אני עדיין מאוד גאה בה. אם אהבתם – האזינו, שתפו, הורידו (אפשר בחינם), השמיעו בתכניות הרדיו ובבלוגים שלכם. בועז וגלעד, אם תרצו אי פעם בכל זאת לעשות את הופעת הקאמבק. אני איתכם.

כתיבת תגובה