גלי גלים: טליה אליאב בסשן חי באולפן

טליה אליאב ושי לוינשטיין מבצעים שירים מהאלבום החדש 6:28

פורסם ביום שישי, 16 באוגוסט 2013

האלבום 6:28 הוא אחד האלבומים הישראלים הטובים ביותר שיצאו השנה. לא אפרט יותר מדי מה אני חושב עליו מסיבה פשוטה שבשבוע הבא אעלה פוסט "סיכום שנה" ואתן לו כבוד לצד עוד ארבעה אלבומים שאהבתי במיוחד והצבעתי להם במצעד סיכום השנה של קול הקמפוס. בערב חמישי הגיעה אליאב יחד עם בן זוגה ושותפה המוזיקלי שי לוינשטיין לאולפני הרדיו לסשן חי וראיון. בהתחלה חשבתי לתמלל חלקים ממנו לבלוג, אבל האמת היא שמה שהיה שם היה יותר "שיחה" מ"ראיון", ואני אומר את זה במובן הכי חיובי של המילה. שעה מהנה וקומוניקטיבית שחלפה, לפחות למי שישב באולפן, מהר מדי.

בהכנה של הפוסט התלבטתי איזה שיר לחתוך ולתת להאזנה מוקדמת, כטעימה למי שיבחר לא להאזין לפודקאסט המלא. בתחילת האלבום ישנו רצף של ארבעה שירים מופלאים: "גלי גלים", "יפו", "6:28" ו"שיר ילדות". בכל האזנה שיר אחר בלט בתודעה שלי כמאסטרפיס של האלבום. במהלך הסשן, דווקא בגרסה "הערומה" שלו, לבד עם פסנתר, גיליתי את השיר "רחובות". אחרי השידור, מנהל האולפנים של הרדיו ומי שצילם את הסשן (בקרוב הוידאו), נמרוד הלברטל, אמר לה שסגנון ההלחנה שלה מזכיר לו את מתי כספי. לדעתי מדובר במחמאה אדירה. כשהאזנתי לפודקאסט שוב, בשיר הזה נפל לי האסימון שהוא צודק. דווקא באלבום שההפקה האלקטרונית שבו כל כך בולטת לטובה, כיף לגלות שמתחתיה מסתתרים גם שירים נפלאים.

טליה אליאב – רחובות: 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

הסשן המלא: 

צילום: גיל רוביו

* תודה רבה לעמית קלישר, שחר ירדני, ניר חסון, נמרוד הלברטל, גיל רוביו ועדי מור
** ביום שני הקרוב (19.8) ב-19:00 לכבוד יומולדת שנה ל"קצה" אארח את קוואמי ונדב רביד!

כתיבת תגובה