אידיוטים מועילים

The Electric Soft Parade – IDIOTS + מיני ספיישל בתכנית מיקס בוטנים #8

פורסם ביום שלישי, 09 ביולי 2013

אני מאוד מחבב את The Electric Soft Parade. בכוונה השתמשתי בפועל החלבי "מחבב". זו לא להקה "מעולה" או "אחת בדורה", היא לא "שינתה את חיי" ואלבום חדש שלה זו לא "בשורה מוזיקלית חשובה". אבל דווקא בגלל זה, בגלל האופי הלכאורה צנוע שלה והלוזריות המסוימת שמאפיינת את הקריירה שלה, אני מוצא בה אנדרדוגיות חיננית שקשה שלא לחבב. וכמובן, הם יודעים לכתוב שירים.

The Electric Soft Parade הם צמד המורכב מהאחים תומס ואלכס ווייט. את האלבום הראשון שלהם, Holes In The Wall, הם הוציאו ב-2002, ואת השני The American Adventure ב-2003 בחברת התקליטים BMG. למרות הפתיחה המבטיחה לקריירה המוזיקלית, התזמון שלהם לא היה מוצלח במיוחד. המוזיקה שלהם נעה בין המלודיות של טראוויס ששלטו ברוק הבריטי בתחילת העשור הקודם, לקופצניות הבריט-פופית של פרנץ פרדיננד שפרצו באמצעו, אבל איכשהו הם נפלו בין הכיסאות ונשארו לא מזוהים עם אף "גל" או "מהפכה". כשאלבומם השני נכשל ו-BMG שחררו אותם מהחוזה נדמה היה שהם סיימו את תפקידם בדברי הימים של הרוק הבריטי. כאמור, תזמון מצער, כי זו בדיוק התכוננה לפלישה מחודשת ומוצלחת (עם הפרדיננדים, קייזר צ'יפס, ארקטיק מנקיז ואחרים).

חלפו להן ארבע שנים (קריטיות מבחינת המומנטום) עד שהם חזרו עם אלבום שלישי, שיצא הפעם בלייבל עצמאי.No Need To Be Downhearted מ-2007 הוא גם אלבומם הטוב והמגובש ביותר. הוא לא הביא להם תהילה גדולה אבל נדמה שהם לא כל כך רצו בה, אחרת איך אפשר להסביר את הבחירה לקחת שיר כמו If That's The Case, Then I Don't Know – הסינגל הפופי ביותר שלהם, עם פוטנציאל במצעדים וריף מקפיץ שיכול היה לכבוש בכיף את רחבות מסיבות האינדי – ולמרוח אותו על פני חמש דקות כולל סיום פסיכדלי שנוגד את כל חוקי ה"להיטים". אפשר לומר שהאלבום כולה היה משופע בלהיטים שמעולם לא מימשו את הפוטנציאל שלהם, דבר שללא ספק עזר לשמור על רעננותם באוזני מי שכן נהנה לשמוע אותם.

עברו שש שנים מאז האלבום ההוא, ואני בספק אם מישהו מחוץ למעגל המעריצים הקטן שלהם כסס אצבעות בשאלה מתי ואם בכלל הם יוציאו אלבום חדש. אבל זה מה שהופך את האלבום, IDIOTS, להפתעה כל כך נעימה. גם כי הוא ממשיך את הקו הלא יומרני של הלהקה, וגם כי הוא לא פחות מוצלח מקודמו. אז נכון שבתקופה הנוכחית, כשהארקטיק מאנקיז ופרנץ פרדיננד מוציאים סינגלים חדשים, ברור לאן יופנה אור הזרקורים, אבל לכל מי שאוהב מוזיקה בריטית כדאי לשים לב – האחים ווייט עדיין כאן, ועדיין יש להם מה להגיד.

רוצים לשמוע עוד שירים ואנקדוטות על הלהקה? האזינו לתכנית האחרונה של התכנית "מיקס בוטנים":

כתיבת תגובה