זמן קסם: רותם אור בסשן חי באולפן

אירוח מלא עם הלהקה באולפני קול הקמפוס + ראיון + שיר חדש מהאלבום שבדרך

פורסם ביום רביעי, 31 ביולי 2013

אלבום הבכורה של רותם אור היה אחת ההפתעות הנעימות של השנה שעברה. אמנם השם שלה מוכר לא מעט שנים בסצנה, אבל חובת ההוכחה נפלה על האלבום המצופה, והיא עמדה בה בכבוד. בתור אחד שזמרות עם קול נוגה כמו ביורק, האנה האקלברג ו-Soley, שמלוות את עצמן בהפקות אינדי-אלקטרוניקה עדינות, הן חלק מהתפריט המוזיקלי שלו, אור פרטה על כל הנימים הנכונים. זו אולי מחמאה קלישאתית לומר על אלבום ישראלי שהוא נשמע חו"ל, אבל לפעמים אין ברירה. האלבום Hard Magic נשמע כל כך מנותק מהמציאות היומיומית (ואני אומר זאת לחיוב) שנקודות ההשוואה הטבעיות שלו לא קיימות במרחב המקומי אלא יותר באזור הזמרות שהוזכרו למעלה.

מעבר לאלבום המצוין, אלמנט נוסף שניתן להגדיר כהפתעה זה ההעמדה שלו בהופעה חיה. האלבום הוקלט והופק כולו על ידי אור בעצמה, בעיקר בעבודת מחשב ביתית. כשעלתה לבמה לא התפשרה ויחד עם הרכב נגנים מצוין שכולל את דן קרפמן, רן יעקובוביץ' ודן בר יעקב עיבדה מחדש את שירי האלבום. התוצאה: רבדים חדשים לשירים, כשחלקם קיבלו אופי שונה לגמרי על הבמה.

ביום ראשון ה-28.7 הגיעו אור והלהקה לקול הקמפוס לסשן חי בו ניגנו את מיטב השירים מהאלבום יחד עם שני שירים חדשים בהשמעת בכורה רדיופונית, מתוך אלבום שני עליו היא עובדת בימים אלו שיצא בלייבל אנובה (הראשון יצא בהוצאה עצמית). בשידור דיברנו קצת על האלבום הנרקם, העבודה שלה כמוזיקאית עצמאית, השכלתה המוזיקלית, והשאיפות (וחוסר השאיפות) שלה בתחום. אבל בעיקר אפשר לשמוע שם את השירים, מבוצעים לייב על ידי הלהקה, בעיבודים הבימתיים שלהם. למי שמכיר רק את האלבום בהחלט מומלץ להקשיב ולשמוע אותו באור חדש.

לממהרים: השיר Starlings מהאלבום הבא בביצוע חי (בשביל השיר השני תצטרכו להקשיב לסשן המלא).

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

למיטיבי לכת: הסשן המלא, ותודה לעמית קלישר על הסאונד המעולה.

*מחר, ביום חמישי ה-1.8 ב-22:30 תופיע רותם אור עם הלהקה באוזןבר תל אביב. תבואו!
** אפשר כבר לגלות שהסשן הבא שאארח יהיה עם טליה אליאב. זה יקרה ב-15.8. פרטים בקרוב.

כתיבת תגובה